Vanaf 7 jaar
Om een boek te zoeken voor een kind rond de zeven jaar dat zelf al leest, is het van belang te weten hoe het leesniveau ongeveer is. Voor de beginnende lezer is er een speciale kast ingedeeld op AVI-niveau. Wil het kind een boek om zelf te lezen of liever een mooi voorleesboek?
In de kast voor 7 tot 9 jaar kom je boeken tegen om zelf te lezen als je boven AVI E4 zit en daarnaast lekkere dikke voorleesboeken.
Dit is slechts een greep uit ons assortiment. In onze winkel vind je nog veel meer!
Schrijvers van wie we altijd wel boeken in voorraad hebben zijn bijvoorbeeld Paul Biegel, Annie M.G. Schmidt, Roald Dahl, Paul van Loon, Jacques Vriens, Janneke Schotveld, Manon Sikkel, Vivian den Hollander, Geronimo Stilton, Astrid Lindgren en Pieter Koolwijk. Maar de echte lijst is veel langer natuurlijk
Bekende series die we altijd weer aanvullen zijn bijvoorbeeld Dolfje Weerwolfje, De regels van Floor, Bob Popcorn en Hotel Flamingo en ook de Zoete Zusjes.
Die dag
Joke van Leeuwen
Een filosofisch en vrolijk boek over onderweg zijn en anders thuiskomen
Op een dag zit er een diep gat in de weg naar school. Deef moet een omweg nemen. Maar welke omweg is de goede? Deef kiest een kant en komt op nieuwe plekken met nieuwe mensen. Zoals een vrouw met rimpeltjes die veel te blij is met het bezoek van Deef en een dunne man die vindt dat Deef niet naar school hoeft. Of het zieke meisje Bieke dat stoeltjes maakt van papier.
Deef vraagt aan iedereen de weg, maar die moet hij zelf vinden. Zijn gedachten verkennen al wandelend het hele fantasierijke universum dat we kennen van Joke van Leeuwen, met vragen over slakkenvorkjes, vingerhoeden en slimme mieren. Terwijl de school allang begonnen is…
Vanaf 6 jaar
Querido – €17,99


Das Droog
Dagmar & Margot Holtman
Dit verhaal is waargebeurd!
Altijd hetzelfde: lig je net lekker te slapen in je onderzeeboot, word je ruw wakker gemaakt door drie pinguïns! Dat overkomt Das Droog, detective voor BIBS (Beesten in Buitengewone Situaties). De pinguïns hebben haar hulp dringend nodig om hun vermiste zusje te vinden.
Samen met haar trouwe hulpje Lee, een slimme wolhandkrab, begint Das Droog aan een wilde en spannende speurtocht.
Het avontuur voert hen helemaal naar Nieuw-Zeeland.
Wat is er gebeurd met Zusje Pinguïn? Wie is die geheimzinnige bruine vogel? Waar leidt de algenplas naartoe?
Hoe kunnen Das en Lee hun werk doen als die irritante pinguïns steeds in de weg zitten? En… wat is toch dat geratel in de machinekamer?
Vanaf 8 jaar
Lannoo – €15,99
De ober en de pinguïn
Joukje Akveld & Jan Jutte
Er was eens een pinguïn die naar een restaurant ging.
En er was eens een ober die dat geen goed idee vond.
Vanaf 5 jaar
Lannoo – €14,99


Boutje en het onderwaterpretpark
Mirjam Oldenhave & Rick de Haas
Boutje en zijn vader Ed wonen bij de rommelberg, de fijnste plek van de wereld. Boutje kan er heerlijk knutselen. Maar op een dag staat er een groot bord bij de berg: VERKOCHT. HIER MAAKT BARONES SCHMECKERMAN EEN SKIPARADIJS!
Ed vindt het een duidelijke zaak: inpakken en wegwezen. Maar Boutje geeft het niet zomaar op. Hij gaat op bezoek bij de barones en vraagt haar zo beleefd mogelijk of ze haar skiparadijs ergens anders wil neerzetten.
Helaas lacht ze hem eerst uit en stuurt ze hem daarna weg. ‘Leuk hondje,’ zegt ze nog, terwijl ze naar Ali wijst.
Een dag later is Ali verdwenen.
Boutje weet genoeg: actie!
Vanaf 6 jaar
Ploegsma – €20,99
Zoef!
Janneke Schotveld & Nadia Meezen (ill.)
Amir is vreselijk verdrietig. De allerliefste hond van de wereld, Oela, is overleden. Op de plek naast zijn bed waar Oela altijd sliep, heeft zijn moeder nu een oud tapijt neergelegd. Amir wil helemaal geen oud tapijt naast zijn bed, maar als hij het wil oprollen, komt het tot leven. Het tapijt stelt zich voor als Zafar Omar Emín Faroek de Veertiende (kortweg: Zoef) en het kan vliegen!
Amir en Zoef gaan op een avontuurlijke reis naar de Grens om Oela terug te halen voordat zij definitief oversteekt. Ze komen langs een dolgedraaide Wegwijzer, volgen een haas met giletje diep de grond in, rusten uit op een hongerige tweezitsbank en verdrinken bijna in een meer van tranen. Redden ze het nog om op tijd bij de Grens te komen en Oela weer mee terug naar huis te nemen?
Vanaf 7 jaar
Van Goor – €17,99


Peetje & Flieflo – en de verdwaalde superstinker
Mathilde Stein – Will Hughes
Op een dag vinden Peetje en Flieflo een eenzame wolk boven de bank in het park. Het is niet zomaar een wolk: het is een scheetwolk. Een geweldige, gigagrote scheetwolk, zo eentje die je niet zomaar zelf kunt produceren. Haar baasje is verdwenen en heeft haar achtergelaten, helemaal alleen. Bij wie zou ze horen?
Niet getreurd: met Peetje en Flieflo in de buurt is de eigenaar vast gauw gevonden. Het is tijd voor… het grote onderbroekenonderzoek!
Vanaf 7 jaar
Lemniscaat – €15,99
De boom die een wereld was
Yorick Goldewijk
De boom is oud en stil. Aan een tak hangt een luiaard de hele dag roerloos voor zich uit te staren. Tussen de wortels slaapt een beer. Een mier marcheert dag in dag uit dezelfde weg langs de stam. Maar wat gebeurt er als de nacht valt en niemand de luiaard meer in de gaten houdt? Waarom is de kruisspin zo mager? En Betsie, de bladluis, zo moddervet? Waarom kijken die twee snoeken in het meertje bij de boom zo chagrijnig? En die bonte boomeekhoorn – heeft die nou een horloge om?
Vanaf 8 jaar
Ploegsma – €18,99


Roversjong
Jeff Aerts & Martijn van der Linden
Kip Vjera ontsnapt aan de strooptocht van de vos omdat ze onder een bessenstruik zit te broeden. Bij de schuur vindt ze een rillende kleine vos die na de jachtpartij alleen achterbleef. Vjera is een moeder in hart en nieren en neemt het vossenjong zonder aarzelen onder haar vleugels. De eieren komen uit, het welpje groeit op en stoeit vrolijk met de kuikens. Maar de andere kippen voelen zich helemaal niet veilig met dat roversjong op de boerderij.
Vanaf 6 jaar
Querido – €17,99
Oskar en ik
Maria Parr
Ida en Oskar wonen in een groot, rood huis boven op de heuvel. Het huis is een beetje gammel, want papa en mama zijn niet zo goed in klussen. Maar dat maakt niks uit, want het bos is vlakbij en ’s avonds lijken de ramen warm en gezellig te gloeien.
Het leven van Ida en Oskar zit vol kleine en grote avonturen. Ida vertelt over hoe graag ze een trampoline wil, over spannende riviersafari’s in de voorjaarszon en over hutten die kleiner blijken dan ze zich herinnert. Maar af en toe gebeuren er ook ernstige dingen. Bijvoorbeeld wanneer hun oom ziek wordt.
Oskar en ik is een bijzonder verhaal over broertjes en zusjes, over lachen en soms een beetje verdriet.
Vanaf 7 jaar
Lannoo – €17,99


Oscars leeuw
Adam Baron & Benji Davies (ill.)
Oscar is doodsbang als hij ontdekt dat er dit weekend een leeuw voor hem zal zorgen. Maar als hij zoveel koekjes mag eten als hij wil, en zijn lievelingsverhaal wel tien keer wordt voorgelezen, blijkt dat een leeuw als oppas nog lang zo slecht niet is.
Vanaf 7 jaar
Fontein – €17,99
Het verhaal van Mo – Een avontuur in het bos
Yeonju
Op een koude herfstnacht ziet Mo een lichtje fonkelen in het bos. Hij sluipt zijn huis uit en gaat op onderzoek. Onderweg ontmoet hij de wijze Opa Uil, de zorgzame vader en moeder mees, een beleefde eekhoorn. Hij helpt de veldmuizen en danst met wonderlijke rendieren. Alle dieren waarschuwen hem voor de gevaarlijke beer in het bos maar Mo’s nieuwsgierigheid is groter dan zijn angst. Vindt de dappere Mo het glinsterende lichtje?
Vanaf 7 jaar
Christofoor – €22,95


De Trollen van Leif
Pieter Koolwijk & Linde Faas (ill.)
Als de ouders van Ravna en Leif er met alle gezonde volwassenen vandoor gaan om te plunderen, is de achtjarige Ravna degene die de leiding van het dorp overneemt. Haar broer Leif is nutteloos. Hij wil een skald zijn, iemand die verhalen vertelt en liedjes zingt. Maar niemand luistert naar zijn trollenverhalen en hij zingt valser dan een schorre kraai. Aan die slapjanus heeft niemand iets … of toch wel?
Vanaf 7 jaar
Lemniscaat – €15,99